Teraz My

forum sojuszu Teraz My


#1 2009-06-16 17:06:40

Nanus

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 14
Punktów :   

Ekspedycje

Ktoś z was się w to bawi? Jak kiedyś grałem to tej opcji nie było i jestem ciekaw ile można na tym zyskać, a ile stracić xD  Ja z ciekawości dzisiaj wysłałem 2 mt i 2 cm i o to co mi przysłali:

"Twoja ekspedycja natknęła się na twierdzę starożytnego imperatora opuszczoną wiele lat temu. W jej hangarach znaleziono statki, które technicy usiłują ponownie uruchomić.

Następujące statki dołączyły do floty:
Ciężki myśliwiec 1"

tym razem wysłałem 2 mt i 3 cm
"Natknęliśmy się na mały konwój cywilnych statków, który pilnie potrzebuje żywności i leków. W zamian za to zaoferowano nam przydatne surowce.
Zdobyto: Deuter 3.866."
Jeśli ktoś się w to bawi niech wstawia raporty, trzeba ożywić to forum xD

Ostatnio edytowany przez Nanus (2009-06-16 20:39:38)

Offline

 

#2 2009-06-16 22:10:06

KukisGtown

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 22
Punktów :   

Re: Ekspedycje

jak kiedys gralem to tez tego nie bylo. Teraz nie rozwinalem technologii ekspedycji nawet na pierwszy poziom wiec jeszcze nie uzywalem

to co znalazlem o ekspedycji:
-----------------------------------------------

Poniżej link do symulatora ekspedycji. Postaramy się jak najszybciej załatwić jakieś tłumaczenie.
http://www.ogame-world.com/pl/kalkulato … xpeditions

Aby móc korzystać z Ekspedycji, należy przede wszystkim posiadać przynajmniej na pierwszym poziomie technologię Ekspedycja.
Wymagania jakie trzeba spełnić aby móc rozwijać technologię ekspedycyjną:

- Technologia szpiegowska (Poziom 4)
- Napęd impulsowy (Poziom 3)
- Laboratorium badawcze (Poziom 3)

Każdy poziom technologii ekspedycyjnej zwiększa liczbę ekspedycji jaką można wysłać w tym samym momencie, a dokładniej liczba ekspedycji jaką można wysłać jest równa pierwiastkowi poziomu technologii ekspedycyjnej jaką posiadamy.

Aby wysłać flotę w ekspedycje, należy przejść do zakładki "Galaktyka", na samym dole ekranu, pod planetą 15 pojawia się nam kolejna pozycja w każdym układzie: 16 przestrzeń kosmiczna. Należy na nią kliknąć, co sprawi, że zostaniemy przeniesieni do standardowego okna wysyłania floty. Wszystko przebiega zgodnie z procedurą wysyłania floty, jednak w ostatnim jej etapie, należy wybrać misję "ekspedycja" oraz długość jej trwania (długość uzależniona jest od poziomu technologii ekspedycyjnej).

Ekspedycję można wysyłać do dowolnie wybranego przez siebie układu, pamiętajmy jednak o jednym, zgodnie z algorytmem ekspedycji, w trakcie jej trwania Nasza flota może zniknąć, dlatego nie wysyłajmy jej całej, tak jakby był to Nasz FS.

Maksymalnie w czasie jednej ekspedycji można pozyskać flotę o równowartości 500k surowca, w przeliczeniu na poszczególne statki będzie to:

Mały transporter - 125
Duży transporter - 41
Lekki myśliwiec - 125
Ciężki myśliwiec - 50
Krążownik - 18
Okręt wojenny - 8
Statek kolonizacyjny - 16
Recycler - 31
Sonda szpiegowska - 500
Bombowiec - 6
Niszczyciel - 4
Gwiazda Śmierci - 0
Pancernik - 7


       1. Możliwe wyniki ekspedycji:

    - znalezienie/zdobycie statków (oprócz GŚ)
    - zdobycie antymaterii
    - surowce (maks ładowność floty wysłanej na ekspedycję)
    - handlarze
    - zawsze można wrócić z pustymi rękami
    - flota może zostać zaatakowana przez kosmitów lub piratów
    - jest także bardzo mała szansa, że flota może zniknąć całkowicie (więc wysyłanie floty na fleetsave nie jest dobrym pomysłem )
    - błąd nawigacji powodujący zmianę czasu powrotu floty z ekspedycji

       1. wymagania dla ekspedycji: technologia z niskimi wymaganiami
       2. czas zatrzymania floty na ekspedycji będzie równy w godzinach poziomowi technologii
       3. maksymalna ilość jednoczesnych ekspedycji jest obliczana jako pierwiastek poziomu technologii: poziom 1 = maks 1 i poziom 4 = maks 2 jednoczesne ekspedycje
       4. im dłużej flota jest zatrzymana na ekspedycji, tym większa szansa na jakieś wydarzenie
       5. Im więcej flot zostanie wysłanych na dany obszar ekspedycji w układzie słonecznym tym niższa szansa na wydarzenie; jeśli tych ekspedycji jest mniej, obszar "regeneruje się"
       6. Jeśli wyślesz sondę szpiegowską na obszar ekspedycji, będziesz w stanie odczytać ile razy dany obszar został odkrywany
       7. Możesz wybrać się na ekspedycję do każdego możliwego układu słonecznego
       8. Nie możesz rozpoczynać ekspedycji tylko przy pomocy samych sond szpiegowskich

Przykładowe zakończenia ekspedycji:

    Ekspedycja podążyła za dziwnym sygnałem pochodzącym z asteroidy. W jej jądrze znaleziono małą ilość antymaterii. Asteroida została odholowana a odkrywcy próbują wydobyć antymaterię.
    Zdobyto: Antymateria 165.

    Główny statek ekspedycyjny zderzył się z nieznanym statkiem, który wpadł w lecącą flotę bez żadnego ostrzeżenia. Owy statek wybuchł zadając poważne uszkodzenia statkowi ekspedycyjnemu. Jak tylko potrzebne naprawy zostały przeprowadzone, flota zawraca na planetę startową, ponieważ dalszy lot w takich warunkach nie będzie możliwy.

    Znaleźliśmy opuszczoną stację piratów, w której hangarach znajdują się stare statki. Technicy dokonują oględzin czy niektóre z nich mogą zostać wykorzystane.

    Następujące statki stanowią teraz część floty:
    Mały transporter 12
    Ciężki myśliwiec 25
    Lekki myśliwiec 10
    Sonda szpiegowska 3

    Wpis z dziennika inżyniera pokładowego: Przywieźliśmy ze sobą kilka nowych statków, bardzo proste okazało się zabranie ich ze sobą!
----------------------------------------

ekspedycja zabiera jedno miejsce w misjach flot?

Offline

 

#3 2009-06-16 23:39:04

michuK1616

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-06-01
Posty: 19

Re: Ekspedycje

dużo z tego nie uzbierasz, a można sporo stracić, a nawet baaaaaaaaardzo sporo

ja chyba 2 razy posłałem nawet GŚia i przywiózł marne 100 antymaterii


nie będe miał fajnej sygnaturki trudno

Offline

 

#4 2009-06-17 07:35:23

Nanus

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 14
Punktów :   

Re: Ekspedycje

Tak, zajmuje jeden slot we flotach.

Dodaje kolejny raporcik:
"Ekspedycja znalazła trochę Antymaterii.
Zdobyto: Antymateria 106."   Wysłałem 2 mt i 3 cm xD

@Edit: dokleje kolejny raporcik xD

"Ekspedycja natknęła się na planetę niemalże całkowicie zniszczoną przez wojny. Różne statki krążą na orbicie. Technicy starają się naprawić niektóre z nich. Może uda się również uzyskać informacje, co się tu wydarzyło.

Następujące statki dołączyły do floty:
Sonda szpiegowska 1
Mały transporter 1
Lekki myśliwiec 1"   Wysłałem 5 mt : P

Ostatnio edytowany przez Nanus (2009-06-18 22:15:50)

Offline

 

#5 2009-06-17 23:51:47

jackal

Administrator

Skąd: Warszawa Wola
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 17
Punktów :   

Re: Ekspedycje

hmmm wybadam technologie i sie pobawie:)


- Kiedy świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ar.pun.pl www.100tzn.pun.pl www.dgrayman.pun.pl www.bionicle-club.pun.pl www.3b.pun.pl